Miejska Droga Krzyżowa

Trwa ROK ŚW. BRATA ALBERTA ogłoszony 25 grudnia 2016 r. przez Episkopat Polski w 100 rocznicę Jego śmierci i w 35 rocznicę Towarzystwa im. Św. Brata Alberta. Brat Albert wskazuje nam jak możemy otworzyć nasze serca „na tych wszystkich, którzy żyją na najróżniejszych peryferiach egzystencjalnych, które często dzisiejszy świat stwarza w sposób dramatyczny” (Bulla Misericordiae vultus).

Słowem przewodnim DROGI KRZYŻOWEJ ULICAMI NASZEGO MIASTA niech będą słowa Św. Brata Alberta: BYĆ DOBRYM JAK CHLEB.

Na rozpoczęcie Drogi Krzyżowej zapraszają nas bezdomni, których dom im. Św. Brata Alberta znajduje się przy ul. Rzecznej 24. Tam zgromadzimy się o godzinie 17.00 by rozpocząć Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które zakończymy w kościele Wniebowzięcia NMP.