Odpust Pszowski

W przyszłą niedzielę 11 września Parafia w Pszowie będzie obchodziła Jubileusz 300. lecie obecności obrazu Matki Boskiej Pszowskiej: godz. 10.00 – Różaniec, 11.00 Suma Pontyfikalna, 15.30 Nieszpory. Pielgrzymujemy indywidualnie.

Czytaj więcej...

Adoracja bez Granic

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego – 25 marca – papież Franciszek poświęci Rosję Niepokalanemu Sercu Maryi. Odpowiedzią na prośbę Konferencji Episkopatu Polski o duchową łączność z Ojcem Świętym jest „Adoracja bez Granic”.

Czytaj więcej...

Propozycje archidiecezjalnego centrum formacji pastoralnej

Centrum Formacji zaprasza osoby zainteresowane i zaangażowane w parafiach do skorzystania z następujących możliwości pogłębienia chrześcijańskiej formacji intelektualnej w ramach:

Czytaj więcej...

Ku Kościołowi Synodalnemu: Komunia, uczestnictwo i misja

W piątek 28 stycznia 2022 r. w naszej parafii będzie miało miejsce wysłuchanie synodalne przedstawicieli jedenastu parafii z naszego wodzisławskiego dekanatu. Prosimy o modlitwę, niech Duch Święty prowadzi nasze myśli i słowa.

Czytaj więcej...

Dyspensa na 31 grudnia 2021

Arcybiskup Metropolita Katowicki Wiktor Skworc, działając na podstawie kanonu 87 §1 KPK, udziela diecezjanom i wiernym przebywającym na terenie archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 31 grudnia 2021 r., ostatni dzień roku kalendarzowego 2021.
Szczęść Boże!

Ks. Jan Smolec - Kanclerz Kurii Metropolitalnej
Katowice, 23 grudnia 2021 r.