33 DNI PRZYGOTOWAŃ do konsekracji Jezusowi przez Niepokalane Serce Maryi

Chętnych, którzy chcieliby odbyć w naszej parafii 33 dniowe rekolekcje przygotowujące do aktu ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi wg św. Ludwika Marii Grignion de Montforta proszeni są aby zgłosić się do ks. Krzysztofa, osobiście, telefonicznie lub mailowo (533 041 654). Rekolekcje rozpoczną się od września.

Ta propozycja skierowana jest do wszystkich chrześcijan, których Duch Święty powołuje do wysokiej doskonałości, do szczególnego przynależenia do Maryi. Osoby, których to bezpośrednio dotyczy, mogą należeć do wszelkich ruchów takich jak Legion Maryi, Apostolat Maryjny, Odnowa Charyzmatyczna, bądź do innych stowarzyszeń lub zgromadzeń oraz do osób niezrzeszonych.Celem jest towarzyszenie i przygotowywanie wiernych, którzy zostali zaproszeni przez Matkę Najświętszą, by wg metody św. Montforta przygotować się do oddania się Maryi w macierzyńską niewolę miłości, tym samym całkowicie oddać się Jezusowi Chrystusowi w Niepokalanym Sercu Maryi.

W czasie tych 33-dniowych rekolekcji każdy dzień ma „własne” treści do rozważań: z Pisma Św. (fragmenty Nowego Testamentu), z „Traktatu o doskonałym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” św. Ludwika de Montfort, myśli Tomasza a Kempis „O Naśladowaniu Chrystusa” oraz wyznaczone modlitwy na każdy dzień przygotowań.

Miejsce rekolekcji: własny dom oraz kościół parafialny św. Herberta w Wodzisławiu Śl.

Uczestnik programu odprawia rekolekcje indywidualnie, w domu, przez 33 dni, każdego dnia. Dodatkowo, raz w tygodniu, przeżywa je we wspólnocie, przychodząc na wspólne spotkanie. Wspólnotę tę tworzą osoby, które także przez te 33 dni przygotowują się do „świętej niewoli miłości” wg wskazań św. Ludwika de Montfort. Wspólne spotkania odbywać się będą przy kościele św. Herberta w Wodzisławiu Śl. Tu będziemy się spotykać na wspólnych modlitwach w wyznaczonych dniach rekolekcji. Każdy uczestnik otrzyma materiały konieczne do odprawienia rekolekcji.

Święty Ludwik Maria Grignon de Montfort był kapłanem i pisarzem żyjącym we Francji na przełomie siedemnastego i osiemnastego wieku (1673-1716). Propagował gorąco ideę powierzenia się Bogu przez Maryję. Stworzył 33.dniowy program duchowego przygotowania się do Aktu Ofiarowania się Panu Jezusowi przez Maryję oraz treść samego Aktu.

Św. Ludwik Grignion de Montfort uważany jest za pioniera pobożności maryjnej i mariologii, której wyrazem jest jego najbardziej znane dzieło „Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny”, gdzie rozwija koncepcję niewolnictwa duchowego jako dobrowolnego i ufnego poddania Maryi; pisze on m.in.:

„Prawdziwe nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny jest święte, to znaczy prowadzi duszę do unikania grzechu i do naśladowania cnót Najświętszej Maryi Panny, zwłaszcza Jej głębokiej pokory, żywej wiary, ślepego posłuszeństwa, nieustającej modlitwy, wszechstronnego umartwienia, Boskiej czystości, Jej głębokiego miłosierdzia, Jej heroicznej cierpliwości, Jej anielskiej słodyczy i iście Boskiej mądrości. Oto dziesięć głównych cnót Najświętszej Maryi Panny”.