Wodzisławski Marsz dla Życia i Rodziny

3 czerwca zapraszamy na Wodzisławski Marsz dla Życia i Rodziny, który rozpocznie się przy kościele Wniebowzięcia NMP o godz. 12.30.

Rok 2018 jest rokiem niezwykle ważnych rocznic i wydarzeń – setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, 40. rocznicy wyboru św. Jana Pawła II, Referendum konstytucyjnego oraz wyborów samorządowych.

W związku z tym w przestrzeni publicznej toczy się debata nad tożsamością narodową i wartościami których zachowanie pozwoliło odzyskać Polsce niepodległość. Refleksja ta powinna służyć do wyciągnięcia wniosków i jasnego określenia fundamentów na których będziemy jako Polacy budować przyszłość Ojczyzny.

Dziedzictwo wiary, tradycji i kultury było przekazywane i rozwijane w czasach zaborów przez kolejne pokolenia naszych przodków, pomimo braku państwowości i narodowej podmiotowości. Przetrwanie narodu, a następnie odzyskanie niepodległości było możliwe przede wszystkim dzięki przechowaniu polskości w domach, w polskich rodzinach.

Największym autorytetem, który już po czasach hitlerowskiego a następnie sowieckiego uciemiężenia przypominał nam skąd pochodzimy i kim jesteśmy był św. Jan Paweł II. To on uczył nas korzystać z wolności i apelował o budowanie przyszłości na solidnych fundamentach tysiącletniego chrześcijańskiego dziedzictwa. W sposób szczególny przypominał o podstawowej wartości każdego ludzkiego życia oraz silnej, kochającej się rodziny.