Pueri Cantores

W lipcu Młodzieżowy Chór Miejski „Canticum Novum” będzie reprezentował Wodzisław Śląski i Polskę w Międzynarodowym Kongresie Pueri Cantores w Barcelonie – Hiszpania.

Federacja Pueri Cantores jest stowarzyszeniem chórów dziecięcych i młodzieżowych działających w ramach Kościoła Rzymskokatolickiego. Do Barcelony przyjedzie około 4,5 tys młodych chórzystów z całego świata.

Głównym zadaniem Kongresu jest udział chórzystów w liturgii Mszy św. Celem kongresu w Barcelonie jest dawanie świadectwa swojej wiary, stylu chrześcijańskiego życia i ukazywanie piękna muzyki sakralnej, a dokonywać się to będzie poprzez nabożeństwa, w szczególności Modlitwę o Pokój na Montserrat.

Podczas Kongresu dokonuje się także dzieło wychowania dzieci i młodzieży poprzez śpiew i muzykę. Nasz Wodzisławski Chór działa w mieście od 5 lat i skupia młodzież ze wszystkich typów szkół. Udział w Międzynarodowym Kongresie jest dla chórzystów dużym wyróżnieniem, aczkolwiek jest to duży wydatek.

Chórzyści bardzo proszą o wsparcie finansowe i modlitwę.