Pielgrzymka rybnicka 2023

Piesza Rybnicka Pielgrzymka na Jasną Górę wyjdzie na trasę w środę 2-go sierpnia 2023 r. z rybnickiej Bazyliki Mniejszej p.w. św. Antoniego, pod hasłem „Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem” (Łk 1, 39). Do grupy 7. wodzisławskiej można zapisać się w naszej kancelarii lub online na stronie pielgrzymki rybnickiej: www.pielgrzymka.rybnik.pl

Noclegi – 2023

Miejsca noclegowe są miejscami wypoczynku po całodziennym wysiłku. Konieczna jest cisza nocna. Śpimy w domach prywatnych, mieszkaniach, salkach katechetycznych, szkołach. W miejscach noclegowych pielgrzyma obowiązuje kultura zachowania i samodyscyplina. Wszelkie sprawy dyscyplinarne zgłaszać należy do porządkowych lub kierownika pielgrzymki. Noclegi w Częstochowie wykupujemy na trasie pielgrzymki lub rezerwując przez stronę internetową: www.pielgrzymka.rybnik.pl

Wyżywienie – 2023

We własnym zakresie. Po drodze w czasie postojów można kupić prowiant. Każdy zapisany pielgrzym ma prawo do otrzymania bezpłatnej zupy (środa, czwartek, piątek)

Transport – 2023

Bagaż jest przewożony samochodami ciężarowymi, osobno dla każdej grupy. Bagaż otrzymuje się dopiero na noclegu w danym dniu. Bagaż trzeba podpisać. Bagaż to jedna torba lub jeden plecak. Opłatę za bagaż uiszcza się u kierowcy samochodu bagażowego.

Kierownictwo pielgrzymki nie bierze odpowiedzialności za bagaże. Nasza grupa 7 w dniu wyjścia 2 sierpnia składa bagaże do samochody na parkingu parafialnym św. Herberta od 6.30 do 7.00. O 7.00 jest wspólny przejazd autokarem do Rybnika.

Opieka medyczna – 2023

Na całej trasie są wozy medyczne, którymi jadą lekarze oraz obsługa medyczna. Do nich zwracamy się o pomoc.

Wyposażenie pielgrzyma – 2023

śpiewnik, różaniec, modlitewnik + dowód tożsamości (osobisty lub legitymacja szkolna), książeczka lub karta ubezpieczeniowa + niepełnoletni idą pod opieką dorosłych i mają przy sobie zezwolenie rodziców, że w przypadku zaistnienia konieczności zgadzają się na hospitalizacje dziecka i wszelkie konieczne zabiegi medyczne + odpowiedni strój, wygodne buty, nakrycie przeciwdeszczowe, nakrycie głowy, śpiwór

Koszt – 2023

• zapisy przez internet (do 23.07) wpisowe 80 zł od dorosłej osoby a dzieci i młodzież ucząca się (za okazaniem legitymacji) płacą 50 zł (chusta, znaczek, regulamin, ubezpieczenie, zupa, opieka medyczna na trasie, koszta organizacyjne pielgrzymki).
  • zapisy rodzinne -> jeśli idzie przynajmniej 1 rodzic, od drugiego zapisanego dziecka i każdego kolejnego, nie pobiera się opłaty.
  • zapisy na parafiach (do 23.07) i w biurze pielgrzymkowym do 1.08 2023 r wpisowe 90 zł od dorosłej osoby a dzieci i młodzież ucząca się płacą 60 zł. W dniu wyjścia koszt zapisów 100 zł od dorosłego i 70 zł od dziecka! Dzieci do 3 lat gratis.
  • bagaż: 30 zł od sztuki – płatne w dniu wyjścia u bagażowego.
  • dodatkowo nocleg w Częstochowie jeśli ktoś zostaje, zapisy tylko przez www.pielgrzymka.rybnik.pl – muszą kończyć się płatnością przez serwis Przelewy24 (do 23.07)
  • powrotny transport autobusowy – 40 złotych – po wcześniejszej rezerwacji, zapisy tylko przez www.pielgrzymka.rybnik.pl – muszą kończyć się płatnością przez serwis Przelewy24 (do 23.07), można również wracać pociągiem lub prywatnie.