VI Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem: "Czas na Rodzinę"

W niedzielę 4 czerwca w Parafii Wniebowzięcia NMP po Mszę Św. o 11:30 wyruszy VI Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem: "Czas na Rodzinę". Marsz przejdzie z kościoła do ul. Styczyńskiego, górną częścią rynku, ul. Sądową do ul. Szkolnej. Zakończenie marszu przy Domu Parafialnym na ul. Szkolnej. Tam w ogrodzie parafialnym będzie spotkanie rodzin, poczęstunek i koncert zespołu z Mysłowic z parafii św. Jacka. Zachęcamy całe rodziny do udziału w koncercie.

Marsz Świętości Życia jest demonstracją w obronie prawa do życia każdego człowieka, niezależnie od tego, czy jest narodzony czy nie. Konstytucja głosi, że „Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia”, ale gdy chodzi o nienarodzonych, rządzący wolą kierować się ideologią „kompromisu aborcyjnego” niż konstytucją.

Nazwa Marszu nawiązuje do Dnia Świętości Życia, obchodzonego 25 marca – w Święto Zwiastowania Pańskiego. Kościół w Polsce ustanowił taki dzień w odpowiedzi na apel Jana Pawła II zawarty w encyklice Evangelium Vitae z 1995 r, ogłoszonej właśnie 25 marca.

Udział w Marszu jest publicznym opowiedzeniem się po stronie życia. Jest też wyrazem radości z istnienia, rodziny i dzieci.