Imprezy towarzyszące obchodom XVII Dnia Papieskiego na Śląsku

12, 13 października 2017 (czwartek, piątek)

18.00 – prapremiera i premiera musicalu „Dawid” w Pałacu Młodzieży w Katowicach (w wykonaniu „Teatru Franciszka”, scenariusz i reżyseria: Mariusz Kozubek, muzyka: Piotr Solorz – absolwent Fundacji KEP „Dzieło Nowego Tysiąclecia”)

15 października 2017 (niedziela)

10.00 – 14.00 - „Miasteczko rodzinne” z Janem Pawłem II w parafii MB Piekarskiej na os. Tysiąclecia w Katowicach. Zapraszamy rodziny z dziećmi, dla których przygotowano wiele atrakcji i niespodzianek.
17.00 – III Rybnicki Charytatywny Koncert papieski w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach.
18.00 – Msza Święta z z udziałem stypendystów Fundacji KEP „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w kościele św. Anny w Zabrzu.
19.00 – Koncert papieski w kościele św. Anny w Zabrzu. W programie: występ zespołu „Testimonium” oraz recital uzdolnionych muzycznie stypendystów.

22 października 2017 (niedziela)

18.00 – Koncert wokalno-instrumentalny IDŹMY NAPRZÓD Z NADZIEJĄ ku czci św. Jana Pawła II w sali koncertowej Akademii Muzycznej w Katowicach pod honorowym patronatem JE Ks. Abpa Wiktora Skworca, Metropolity Katowickiego oraz JM Prof. dra hab. Władysława Szymańskiego, Rektora AM z udziałem JE Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza. Wystąpią: Chór Reprezentacyjny AM, Śląscy Stypendyści Fundacji z UMFCH w Warszawie, Akademicki Kwintet Dęty.