Wodzisławska droga krzyżowa

W piątek 31 marca zapraszamy na DROGĘ KRZYŻOWĄ ULICAMI NASZEGO MIASTA. Papież Franciszek na jednej z Generalnych Audiencji powiedział do Polaków: „na drodze wielkopostnej pokuty, pościmy i prosimy Boga o pokój, zburzony przez wojnę toczącą się na Ukrainie”. Zachęceni tymi słowami Droga Krzyżowa będzie modlitwą o pokój.

Rozważania poszczególnych stacji poprowadzą siostry i bracia z Ukrainy a my – przedstawiciele z poszczególnych parafii oraz urzędów miejskich i powiatowych - pomóżmy im nieść krzyż (wojny). Droga Krzyżowa rozpocznie się w naszym kościele o 17.00 i przejdzie do Parafii Wniebowzięcia NMP. W trakcie Drogi Krzyżowej zostanie poświęcony odrestaurowany krzyż przydrożny po drugiej stronie ul. Radlińskiej.