Zmarł ks. Maciej Węglarz

Ksiądz Maciej Węglarz urodził się 21 czerwca 1978 roku w Grodkowie. Święcenia kapłańskie przyjął 7 czerwca 2003 roku w Gliwicach. Jako wikary pracował do 2008 roku w parafii Matki Bożej Piekarskiej – Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Tarnowskich Górach-Opatowicach. Po wypadku samochodowym w 2008 roku nie wstawał z łóżka, przebywał w domu rodzinnym w Wodzisławiu Śl.

Związany był z Ośrodkiem Rehabilitacyjnym św. Michała Archanioła w Rusinowicach, gdzie przebywał na turnusach rehabilitacyjnych. Tam siadając na krótki czas na wózku, odprawiał Msze św. w ośrodkowej kaplicy, mówił kazania i przygotowywał komentarze do tekstów liturgicznych.

Ks. Maciej mieszkał w naszej parafii w bloku przy ul. Przemysława 12.

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Macieja Węglarza:

  • Eksporta w środę 25 stycznia w kościele Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Tarnowskich Górach-Opatowicach: o 17.15 - Różaniec, o 18.00 - Msza św.
  • Pogrzeb w czwartek 26 stycznia w kościele św. Herberta w Wodzisławiu Śląskim: o 11.00 - Msza św. O 10.30 zostanie odmówiony w kościele różaniec w int. ks.Macieja.