Światowe Dni Młodzieży

ŚDM są spotkaniem wielodniowym. Obecnie mają one dwie zasadnicze części: pierwsza to „Dni w Diecezjach”, kiedy młodzież przebywa na terenie całego kraju, który jest gospodarzem spotkania; druga to „Wydarzenia Centralne”, czyli tygodniowy pobyt młodzieży w głównym mieście organizacyjnym. W roku 2023 miejscem spotkania młodzieży świata jest to stolica Portugalii, czyli Lizbona.

Osoby zainteresowane udziałem w Światowych Dniach Młodzieży proszone są o kontakt z ks. Sebastianem Kreczmańskim, koordynatorem ŚDM Lizbona 2023 (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Spotkanie organizacyjne przed Światowymi Dniami Młodzieży będzie w naszej parafii 2 października o godz. 18.00.