Tydzień misyjny

W niedzielę 24 października rozpoczyna się tydzień misyjny pod hasłem: „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”. W związku z tym zapraszamy do wspólnej modlitwy oraz na spotkania z misjonarzami - osobami świeckimi, które posługują w różnych częściach świata.

Przeżywanie tygodnia misyjnego będzie miało następujący charakter:

• niedzielę (24 październik)
    godz. 15.00 podczas Eucharystii będziemy się modlili m.in. w języku swahili.
    godz. 16.15 będzie miał miejsce różaniec w intencji misji i misjonarzy, podczas którego będziemy się modlić w językach misyjnych: po angielsku, w języku ilongo, turkana oraz swahili.
    godz. 17.00 w krypcie kościoła spotkanie z państwem Agatą i Krzysztofem Jankowiakami, którzy podzielą się swoim doświadczeniem misji na Filipinach i opowiedzą o tamtejszym kościele.
  • w poniedziałek (25 październik)
    godz. 19.00 w krypcie kościoła spotkanie z p. Ewą Korbut oraz p. Alicją Witą, świeckimi misjonarkami posługującymi w Kenii i Tanzanii, które podzielą się swoim doświadczeniem posługi na „Czarnym Lądzie”.
  • w środę (27 październik)
    godz. 19.00 w krypcie kościoła spotkanie z p. Małgorzatą Wildner podczas którego opowie o sytuacji kościoła oraz szkół w Ugandzie.
  • w sobotę (30 października)
    godz. 19.00 w krypcie kościoła spotkanie z p. Izabelą Marczak, która prowadziła rekolekcje i misje w Chinach, i podzieli się swoim niełatwym doświadczeniem chińskiego Kościoła.