Rekolekcje w sieci

Zachęcamy wiernych świeckich do skorzystania z kilku propozycji rekolekcji w formie online.

a) wielkopostny projekt formacyjny w ramach platformy Holyweek.pl. – oparto go na przesłaniu Ewangelii kolejnych niedziel Wielkiego Postu. Projekt polecamy dzieciom, młodzieży, a także rodzinom.

b) „O Komunikacji, która zbliża” – to propozycja poświęcona budowaniu autentycznej bliskości nie tylko z drugim człowiekiem, ale przede wszystkim z samym sobą i z Bogiem. Aby ukazać różne aspekty międzyludzkiej komunikacji, perspektywę psychologiczną połączono z wymiarem duchowym. Szczegółowe informacje na stronie internetowej: www.uslyszecslowo.pl

c) „W drodze ku zmartwychwstaniu” – to propozycja trzydniowych rekolekcji poświęconych Świętej Rodzinie w odniesieniu do zagadnień współczesności. Odbędą się one w dn. 29–31 marca. Transmisja od godz. 19 na stronach Youtube następujących wspólnot: SNE Chrystusa Króla w Katowicach, SNE Rafael w Rudzie Śląskiej, SNE Zacheusz w Katowicach.

Zachęcamy także do przeżywania Wielkiego Postu na antenie Radia eM.

Redakcja proponuje następujące audycje:

• Myśli na Wielki Post Sługi Bożego ks. Jana Machy. Będą to fragmenty wygłoszonych przez niego kazań oraz listów do rodziców. Emisję zaplanowano w dni powszednie o godz.  11.55, 17.55, 20.50.
  • Wielki Post ze Sługą Bożym ks. Franciszkiem Blachnickim. To cykl sześciu audycji opartych na świadectwie życia i nauczaniu ks. Franciszka. Audycje będą składały się także z rozmów z Księdzem Biskupem Bp. Adamem Wodarczykiem, postulatorem procesu beatyfikacyjnego ks Franciszka. Wiodące tematy audycji: nawrócenie, modlitwa, świadectwo oraz istota Triduum Paschalnego. Przedłużeniem wielkopostnego cyklu będą audycje z okazji przypadającej 24 marca br. 100. rocznicy urodzin ks. Franciszka Blachnickiego. Emisja na antenie Radia eM w niedziele o godz. 15.20 (po emisji audycje będą udostępnione na stronie internetowej Radia eM)