II archidiezezjalna pielgrzymka do Lourdes

Przed nami II edycja archidiecezjalnej pielgrzymki osób chorych, niepełnosprawnych, ich najbliższych oraz wszystkich chętnych do Lourdes. Wydarzenie zaplanowaliśmy w dniach 8-16 maja br. Przejazd nastąpi specjalnym pociągiem.

Pielgrzymka do Lourdes nie jest wyłącznie ofertą biura pielgrzymkowego. Jej organizację wspiera Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc, instytucje kościelne oraz PKP. Zarówno organizatorzy, lekarze, jak i osoby, które zadeklarują chęć służby chorym uczestniczą w kosztach tego wydarzenia. Mając na uwadze odległość, jaka dzieli nas od Lourdes, organizacja kolejowej pielgrzymki wiąże się z dość dużymi nakładami finansowymi. Warto jednak postawić na jej owoce duchowe, z których skorzystają zarówno pątnicy, jak również ci, którzy okażą im życzliwość i wsparcie organizacyjne. Jesteśmy przekonani, że to przedsięwzięcie może stać się też cennym darem rodziny i przyjaciół dla bliskiej osoby, doświadczonej chorobą albo przeciwnościami wieku.

Podczas czterodniowego pobytu w Sanktuarium poznamy m.in. miejsca związane z życiem św. Bernadetty, pomodlimy się przy Cudownej Grocie, w bazylice Niepokalanego Poczęcia, w tzw. bazylice różańcowej, w podziemnej bazylice św. Piusa X. Wraz z innymi pielgrzymami będziemy uczestniczyli w międzynarodowej Mszy św., celebrowanej m.in. przez abp. Wiktora Skworca, bp. Marka Szkudły, a także hierarchów z różnych stron świata. Przeżyjemy Drogę Krzyżową; będziemy uczestniczyć w procesjach: eucharystycznej (po południu) i maryjnej (o godz. 21) ze świecami. Chorzy i niepełnosprawni, a także w zależności od możliwości – pozostali pielgrzymi, będą mogli skorzystać z kąpieli w basenach wypełnionych wodą z cudownego źródła, wspieranej modlitwą wiernych. Kolejny raz zawierzymy duchowieństwo, diecezjan, z osobami chorymi Matce Bożej.

Ostatni dzień pobytu w Lourdes będzie zarezerwowany na indywidualną modlitwę, ciszę oraz zakup pamiątek.

Koszty uczestnictwa:

Cena pielgrzymki wyniesie: 2300 zł + 170 €. Wpłata przy zapisie: 690 zł. Dopłata do całości: 30 dni przed wyjazdem.

W cenie zawiera się:

• przejazd pociągiem Katowice – Lourdes (t/p);
  • ubezpieczenie KL – 10 tys. €, NNW – 2 tys. €, bagaż – 200 €; (osoby przewlekle chore zobowiązane są do wykupu indywidualnego ubezpieczenia – szczegóły w biurze PL Travel);
  • transfery autokarowe w Lourdes: dworzec SNCF – Dom Pielgrzyma (t/p);
  • zakwaterowanie; 4 noclegi w Domu Pielgrzyma „Notre Dame” – pokoje 2, 3 i 6 osobowe z łazienkami;
  • wyżywienie w Lourdes 4 śniadania (wzmocnione); 4 obiadokolacje, (do obiadokolacji lampka wina oraz woda w karafkach – gratis);
  • realizacja programu na terenie sanktuarium: oprowadzanie po sanktuarium i bilety wstępu;
  • opieka liderów grup;

Informacje i zapisy:

Biuro Podróży PL TRAVEL
ul. Dąbrowskiego 1/6, 40-032 Katowice
www.pltravel.pl; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. kom. 694 980 161 lub 662 097 959